Rodzaje miodów

Istnieje wiele rodzajów miodów, a każdy z nich ma unikalny smak, kolor, konsystencję i właściwości zdrowotne, zależnie od tego, z jakich kwiatów pochodzi nektar zbierany przez pszczoły. Poznaj ofertę miodów wytwarzanych w naszej pasiece.

Zobacz więcej

Wrzosowy

Zawiera arbustyne, sole mineralne, garbniki i kwasy organiczne, duże właściwości bakteriobójcze , stosować na zapalenie dróg moczowych, kamice nerkową, zapalenie jelit, choroby układu płciowego, bóle reumatyczne, prostatę, biegunki. Zalecany dla osób po 40 roku życia.

Zobacz więcej

Wielokwiatowy letni

Zawiera dużo krzemu, wzmacnia organizm, dodaje energii, stosowany w leczeniu przeziębień, alergii, chorób serca, anemii, reguluje prace jelit, jest dobrym antyseptykiem.

Zobacz więcej

Spadź iglasta

Bardzo wysoka zawartość biopierwiastków makro – i mikrośladowych, zalecany przy rekonwalescencji, dla osób z hiperwitaminozą, anemią oraz pracujących w warunkach szkodliwych dla zdrowia (np. górników), chorobach przemiany materii, chorobach przewodu pokarmowego, chorobach serca i naczyń krwionośnych, miażdżycy, schorzeniach nerek, chorobach reumatycznych, schorzeniach skóry, polecany dla dzieci.

Zobacz więcej

Słonecznikowy

Bogaty w węglowodany – głównie glukozę i fruktozę, wyróżnia się niemalże brakiem sacharozy. Bogaty w kwasy organiczne, flawonoidy, enzymy, charakteryzuje się silnymi właściwościami antybiotycznymi, antybakteryjnymi i przeciwdrobnoustrojowymi korzystnie oddziałuje na drogi oddechowe, polecany w schorzeniach dotyczących nosa, gardła, zatok, oskrzeli, płuc. Jest też produktem delikatnym dla żołądka i może wspomagać regenerację błony śluzowej układu pokarmowego oraz działać odżywczo w obliczu chorób ze strony układu trawiennego.

Zobacz więcej

Rzepakowy

Stosowany w chorobach układu krążenia (miażdżyca), chorobach wątroby oraz przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych , a także przy schorzeniach skóry, wyrównuje niedobory potasu, obniża ciśnienie krwi, poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen. Miód rzepakowy zawiera największa ilość glukozy więc jest niewskazany dla cukrzyków! (którym zalecamy miód akacjowy).

Zobacz więcej

Nektarowo-spadziowy

Najbardziej zasobny w biopierwiastki, stosowane przy zaburzeniach przemiany materii, astmie i kamicy nerkowej.

Zobacz więcej

Nawłociowy

Działanie moczopędne i żółciopędne, stosowany przy chorobach dróg moczowych, prostacie, kamicy nerkowej a także w leczeniu górnych dróg oddechowych, rzadki gatunek.

Zobacz więcej

Mniszkowy

Zalecany przy chorobach wątroby, dróg żółciowych, leczy z chorób żołądka, poprawia trawienie, polepsza przemianę materii, stosowany przy niedokrwistości i w stanach wyczerpania psychofizycznego.

Zobacz więcej

Malina kruszyna

Działa rozgrzewająco, napotnie i przeciwgorączkowo, zawiera betacytosteryny i kwasy tłuszczowe pozwalające leczyć miażdżycę. Stosowany w schorzeniach górnych dróg oddechowych, przeziębieniach i nieżycie żołądka. Ma zapach kwiatów malin, szybo się krystalizuje.

Zobacz więcej

Lipowy

Stosowany przy przewlekłych przeziębieniach, chorobach płuc i stanach niepokoju, angin, zatok, zapalenia oskrzeli, grypy, kaszlu bezsenności, schorzeń ginekologicznych, chorobach dróg moczowych, schorzeniach reumatycznych, działa wykrztuśnie, likwiduje obrzęki.

Zobacz więcej

Lawendowy

Polecany dla rekonwalescentów, osób osłabionych, a także sportowców może działać łagodnie uspokajająco ze względu na obecność olejków eterycznych z grupy terpenów (pinenu, lineolu, geraniolu, borneolu i cyneolu). Wspomoże terapię wszawicy i problemów z nieświeżym oddechem, korzystny w problemach z układem oddechowym oraz infekcjach typu przeziębienie czy grypa.

Zobacz więcej

Kwiat ostu

Ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, wspomaga trawienie oraz pracę wątroby, zmniejsza ból gardła i pomaga w rekonwalescencji przy infekcji dróg oddechowych. Można go używać jako dodatek do maseczki na skórę z problemami takimi jak trądzik, rozszerzone pory czy wypryski. Najnowsze badania dowodzą, że korzystnie wpływa na potencję u mężczyzn.

Zobacz więcej

Kwiat mięty pieprzowej

Wpływa korzystnie na prace układu pokarmowego, jego orzeźwiający aromat sprawdzi się w letnich lemoniadach i sałatkach ze świeżych warzyw i owoców.

Zobacz więcej

Kwiat fasoli

Zalecany przy schorzeniach żołądkowo – jelitowych, wzmacnia serce, działa odżywczo.

Zobacz więcej

Kasztanowy

Charakteryzuje się dużą zawartością wapnia i minerałów, dlatego może być stosowany w celu uzupełnienia wszelkich niedoborów. Ponadto wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, wykorzystywany do leczenia ran wywołanych bakteriami o wysokiej oporności na antybiotyki. Bogaty witaminy B, C, minerały i żelazo, wzmacnia mięśnie i kości, poprawia krążenie krwi. Duża ilość przeciwutleniaczy opóźnia procesy starzenia i zapalne. Stosowany w postaci maseczki pomaga w walce z trądzikiem i pierwszymi oznakami starzenia się!

Zobacz więcej

Gryczany

Zawiera dużo magnezu i witamin zalecany przy schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, nieżytach górnych dróg oddechowych, osłabieniu pamięci i po złamaniach (regeneruje tkankę kostną ), jest najlepszym antyseptykiem, skuteczny w leczeniu chorób skóry pod postacią kompresów (na owrzodzenia, rany, czyraki), stosowany w kuracjach antynowotworowych oraz w profilaktyce przeciwmiażdżycowej, wspomaga prace mięśnia sercowego , stosowany również przy zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.

Zobacz więcej

Faceliowy

Pomaga przy przeziębieniach, chorobach jelit i w nieżytach żołądka, rzadki gatunek.

Zobacz więcej

Dzika róża

Posiada właściwości antyoksydacyjne, prawie wszystkie minerały oraz witaminy z grupy B, witaminę K oraz witaminę C. Wzmacnia organizm, zwalcza przeziębienia, zalecany jest kobietom w ciąży, u ludzi z nadciśnieniem, z chorobami serca, z kruchliwością kości oraz z kamicą żółciową. Jego wyjątkowy aromat i smak idealnie wzbogaci jesienno-zimowe herbaty i wypieki.

Zobacz więcej

Akacjowy

Stosowany w leczeniu nadkwasoty, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nadkwaśnego nieżytu żołądka, zapaleniu błony śluzowej i stanów kurczowych jelit, zaburzeń przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych. Jest to jedyny rodzaj miodu który mogą przyjmować osoby z lekką postacią cukrzycy ponieważ zawiera głównie fruktozę.

Adres:

ul. Bosmańska 1D/2, 80-297 Banino

Nr. weterynaryjny - 22056001

 

 

Biuro e-mail: biuro@pasiekadziadka.pl

Zamówienia e-mail: info@pasiekadziadka.pl

Telefon:  +48 530 303 053

Honey Lab sp. z o.o.

NIP: 5862395737

KRS: 0001053560

REGON: 526162251100000

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Dostawa

Metody płatności