Najpierw należy przygotować przecier. Do jagód dodać tyle wody, żeby je przykryła i gotować aż zbieleją. Następnie wylać je na cedzak, odcedzić i przetrzeć przez gęste sito. Przecier utrzeć,dodać do niego utarty miód i wymieszać na jednolitą masę. Masę wylać 2-centymetrową warstwą do skrzynek z deseczek sosnowych, długości 90 czn i szerokości 7 cm,wyłożonych papierem.Masę w skrzynkach suszyć przez 24 godz. w temperaturze 40—50C, następnie nalać drugą warstwę tej samej grubości i również suszyć przez 24 godz. Masę dolewać do skrzynek aż będą całkowicie wypełnione. Wtedy skrzynki przykryć papierem, zabić deseczkami i przechowywać w suchym miejscu. Galaretka ma bardzo dobry smak; można ją przechowywać przez kilka lat; niektórzy nawet wolą starszą galaretkę.
GALARETKA Z BOROWEK BRUSZNIC
Składniki:
Przecier jabłkowy utrzeć do białości, dodać miód i ucierać, aż masa stanie się biała i puszysta. Wtedy wylać ją do papierowych form o wysokości 3 cm, ustawionych na blasze wysypanej otrębami. Galaretkę podsuszyć w lekko ciepłym piekarniku, zdjąć papier i schować gotową galaretkę do puszek. Można też 2—3 kawałki galaretki posmarować miodem, złożyć razem, posmarować jeszcze z wierzchu miodem i podsuszyć w ciepłym piekarniku.
GALARETKA JABŁKOWA
Składniki:
Dojrzały agrest przebrać, wsypać do rondla, zalać szklanką wody i gotować na małym ogniu, rozgniatając jagody łyżką. Gdy agrest rozgotuje się, przetrzeć go przez gęste sito. Do przecieru dodać miód i gotować, aż masa zgęstnieje i zacznie zastygać. Przełożyć marmoladę do słoików i przechowywać w chłodnym miejscu.
MARMOLADA Z AGRESTU
Składniki:
Porzeczki oczyścić z gałązek i szypułek kwiatowych, zalać zimną wodą i po usunięciu suchych resztek, które wypłynęły na wierzch odcedzić. Do miodu dodać szklankę wody i przygotować syrop. Wsypać do niego porzeczki, zagotować, a następnie gotować na małym ogniu 45 min. Ostudzone konfitury przełożyć do słoików, przykryć papierem pergaminowym i zawiązać.
KONFITURA Z CZARNYCH PORZECZEK
Składniki:
Borówki przebrać, zalać wrzącą wodą, zamieszać i odcedzić. Następnie włożyć je do rondla, dodać miód, goździki i cynamon oraz gotować, aż konfitura będzie gotowa. Ostudzone konfitury przełożyć do słojów, zakryć papierem pergaminowym lub woskowanym i przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
KONFITURA Z BOROWEK BRUSZNIC
Składniki:
Obrać pigwy ze skórki, pciąć na cząstki i usunąć gniazda nasienne. Włożyć pigwę do rondla, zalać zimną wodą tak, aby przykryła owoce i gotować tak długo, aż cząstki pigwy będą miękkie. Następnie owoce wyjąć, a wywar przecedzić. Do rondla włożyć miód,wlać półtorej szklanki wywaru otrzymanego z gotowania pigwy i przygotować syrop. Do gotującego się syropu włożyć pigwę i gotować na małym ogniu, aż cząstki pigwy zrobią się przezroczyste.
KONFITURA Z PIGWY
Składniki:
Adres:
ul. Bosmańska 1D/2, 80-297 Banino
Nr. weterynaryjny - 22056001
Honey Lab sp. z o.o.
NIP: 5862395737
KRS: 0001053560
REGON: 526162251100000